Финални въпросителни в последните групи от Европейското първенство - на живо от Германия с обстановката преди срещата между Украйна и Белгия

Япония поведе в квалификациите на отборното класиране при мъжете

Япония поведе в квалификациите на отборното класиране при мъжете след първия ден на световното първенство по спортна гимнастика в Глазгоу (Шотландия), което е квалификация за олимпийските игри в Рио де Жанейро 2016. Японците събраха сбор от 358.884 точки.

На второ място е Китай с 357.027 точки, а на трето Великобритания с 354.417 точки. В подреждането следват Русия, Швейцария, Бразилия и други. Първите осем тима се класират за финала на отборната надпревара.

По-късно в понеделник участие в шампионата започват и българите Александър Батинков, Йордан Александров и Мартин Ангелов. Те ще играят на всичките уреди. Крайното класиране ще стане ясно в първите часове на вторник българско време.