Шампионът Фрегата победи Добруджа и оглави временното класиране

Шампионът от последните два сезона Фрегата победи гостуващия Добруджа с 37:26 (13:12) в среща от четвъртия кръг на мъжкото хандбално първенство на България и оглави временното класиране. С успеха бургазлии събраха пълен актив от 6 точки и изместиха от върха добрилчии, които също имат 6 точки, но и мач повече. Двубоят беше равностоен до средата на второто полувреме, но към края домакините наложиха волята си и нанесоха първо поражение в кампанията на съперника.

Решаващ фактор се оказа късата резервна скамейка на гостите за този мач, тъй като поради контузии или ангажименти от състава отсъстваха Красимир Коев, Светослав Недев, Станислав Добрев, Георги Михайлов и Исмет Хаджиев. В друг оспорван мач от кръга Локомотив (Горна Оряховица) навакса изоставане от 12:14 на почивката срещу гостите от Осъм (Ловеч) и стигна до равенство 27:27. Левски (Левски) пък записа първа победа за сезона, след като надделя над гостуващия НСА с 32:28 (15:9). Двубоят между новака в елита Левски (София) и вицешампиона Локомотив (Варна) беше отложен, а Спартак (Варна) почива в този кръг.