Контролна среща: ЦСКА-София - Крумовград 0:0

Септември 97 с победа при дамите в НБЛ

Отборът на Септември 97 (София) записа първа победа в Националната Баскетболна Лига при дамите, след като се наложи при символичното си гостуване на друг тим от столицата – НСА с 69:66 (17:17; 14:18; 21:18; 14:16) в двубой от III кръг на редовния сезон.

Анна-Мария Коляндрова беше над всички в състава на победителките и приключи с „дабъл-дабъл” – 14 точки и 13 борби, Анелия Димова също завърши с двойни показатели – 14 точки и 12 борби, а Камелия Андонова вкара 12 точки.

Петя Серафимова вкара 17 точки за състава на НСА, Мария Светославова отбеляза 14 точки и овладя 15 борби, а Мирена Денчева вкара 14 точки.

След първите десет минути резултатът бе равен, след като нито един от двата отбора не успя да вземе надмощие – 17:17, като през втората четвърт ситуацията не се промени особено, но все пак, в края на полувремето гостите от Септември използваха по-добре шансовете си и поведоха – 35:31.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено, като на няколко пъти Септември 97 повеждаше с 6-8 точки, но след това допускаше изравняване. За последно резултатът бе равен при 1:17 минути преди последния съдийски сигнал – 66:66, а в оставащото време баскетболистките на НСА направиха няколко непростими пропуска, а под другия кош Коляндрова и Славчева бяха точни и подсигуриха победата на тима си – 69:66.