Контролна среща: ЦСКА-София - Крумовград 0:0

Чилич вече е на полуфиналите в Москва

Защитаващият титлата си Марин Чилич (Хърватия) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в руската столица Москва с награден фонд 771 525 долара. Чилич, който е номер 1 в схемата и шампион от Откритото първенство на САЩ през миналата година победи представителя на домакините Андрей Кузнецов (Русия) с 6:2, 6:1 за 55 минути.

"Много съм щастлив от начина, по който играх днес", каза Чилич след двубоя. В спор за място на финала той ще срещне участващия с "уайлд кард" Евгени Донской от Русия. Донской победи сънародника си Теймурас Габашвили с 6;3, 6:2 за 91 минути. Номер 2 в схемата Роберто Баутиста Агут (Испания) също достигна до полуфиналите след успех над Лука Пуйе (Франция) с 6:4, 6:2. Следващият съперник на Агут е Филип Колшрайбер (Германия), който се наложи над Робих Хаазе (Холандия) с 6:2, 6:4 за 78 минути.