"Моряците" триумфираха в София (галерия)

Черно море Порт Варна се завърна към победите, след като надигра като гост Левски 2014 в София с 88:75. Така "моряците" се съвзеха след домакинското поражение преди седмица от Спартак (Плевен), докато "сините" инкасираха втора загуба у дома, след като в първия кръг отстъпиха на Лукойл Академик и отново вкараха само 75 точки.

Варненци имат 2 победи и 1 загуба от началото на сезона, докато столичани са с баланс от 1 успех и 2 поражения.
Левски-Черно море
Баскетболистите на Спас Натов изиграха отлична първа част, в която поведоха с двуцифрен аванс - 27:17, след което останаха начело в резултата до последната сирена в столичната зала “Триадица”. Домакините на няколко пъти успяваха да стопят голяма част от изоставането си, което в един момент бе достигнало 17 точки, но така и не намериха сили за обрат.

Станислав Цонков се представи на отлично ниво за победата на своя тим - 17 точки, 6 борби и 4 асистенции. повеждайки цялата стартова петица на своя тим към двуцифрени точкови показатели. Симеон Илиев остнас 14, Пламен Алексиев с 13, а Никола Маравич и Станислав Славейков съответно с 11 и 10.
Ангел Нацкин направи страхотно включване в ролята на шести играч с 16 точки и 4 борби за малко повече от 16 минути игрово време и се превърна във важен фактор за гостите през второто полувреме.

Павел Иванов бе най-резултатен за Левски 2014 с 19 точки. Александър Янев добави 15 точки и 10 борби при стрелба от игра 5/15, а Тайлър Лейзър завърши с 13 точки и 7 асистенции. Христо Николов вкара 10 точки.