Филаделфия е новият водач в НФК Изток

Филаделфия излезе на върха в НФК Изток след победа с 27:7 срещу НЙ Джайънтс. В нощта, в която Брайън Уестбруук бе приет в "Залата на славата" на "орлите", ДеМарко Мъри за първи път завърши с трицифрен актив по земя от идването си в тима през март. Миналогодишният шампион сред рънингбековете пробяга 109 ярда и отбеляза тъчдаун за домакините.

"Знаем, че пътят е дълъг и ни предстои още много работа", лаконичен бе след мача Мъри, който натрупа огромната част от актива си през второто полувреме, в което Филаделфия притежаваха топката в над две трети от времето.

А всичко тръгна перфектно за Джайънтс. Тъчдаун пас на Менинг (24 от 38 за 189 ярда) след по-малко от пет минути игра и за нула време "гигантите" отново бяха в нападение. Само че на прага на "червената зона" ДеМико Райън измъкна топката от ръцете на тайтенда Лари Данел и нещата се обърнаха.

Менинг хвърли интерсепшън, върнат 17 ярда от Нолън Каръл за тъчдаун, Рашад Дженингс изгуби фъмбъл и до края на полувремето Филаделфия натрупа аванс от десет точки. Който само набъбваше до края.

"Тотален застой в атака през второто полувреме. Играхме ужасно", коментира треньорът на Джайънтс Том Кофлин.

Лъч надежда за "гигантите" бе представянето на защитата: три интерсепшъна от Сам Брадфорд (24 от 38 за 280 ярда) и овладян фъмбъл, без които поражението можеше да бъде още по-тежко.

Джайънтс (3-3) слязоха втори в НФК Изток, а в неделя приемат Далас. Същия ден Филаделфия гостуват на Каролина във "Футбол в неделя вечер".