Гол-шедьовър короняса Академик (Свищов) за лидер на Северозапада (всички резултати)

Академик (Свищов) е новият водач на Северозападна "В" група, след като победи вкъщи Вихър (Славяново) с 3:2. Двубоят бе от 9-ия кръг на първенството.

"Студентите" достигнаха до крайния успех с гол-шедьовър. В 80-ата минута Стефан Трайков шутира от 35 метра, топката се удари в напречната греда, после в десния стълб и се укроти в мрежата – 3:2.

Съперниците спретнаха здрава битка през всичките 90 минути. Домакините явно започваха с мисълта, че лесно ще стигнат до победата. Много скоро обаче бяха сюрпризирани неприятно. Бойкият тим на гостите създаде три добри ситуации, но Николай Иванов и на два пъти Иван Иванов не успяха да се възползват. Вместо това в 30-ата минута домакините поведоха – Ивайло Дангуров бе точен с глава след рикошет.

В началото на втората част Евгени Систов бе най-съобразителен при продължително разбиркване и чукна с глава топката зад голлинията за 1:1. В 60-ата минута пълният обрат стана факт след попадението на Николай Иванов – 1:2.

След това свищовлии се вдигнаха на щурм, а треньорът им Борислав Борисов влезе да помага на терена. Именно след негов пас Георги Колев изравни. Малко след това Трайков донесе победата. Освен двата гола домакините създадоха и други ситуации, но Кристиян Тафраджийски, Колев и Стефан Иванов ги пропиляха.

Северозападна В АФГ – резултати и голмайстори – IХ кръг

Етър (Велико Търново) - Партизан (Червен бряг)   1:1
1:0-Петков-75 мин, 1:1-Десислав Русев-89 мин..
Ботев (Враца) - Левски 2007 (Левски)   5:1
2:0-Версанов-12, 33 мин, 3:0-Мицански-49 мин, 4:0-Ангел Русев-55 мин, 5:0-Петров-89 мин, 5:1-Ивайло Иванов-90 мин. /дузпа/.
Бдин (Видин) – Трявна   3:0
1:0-Иваников-17 мин, 2:0-Добричов-51 мин, 3:0-Илиев-83 мин..
Ботев (Козлодуй) – Севлиево   0:1