Зечири се класира за втория кръг в Прага, Петя Неделчева отпадна

Поставената под номер 4 в основната схема Линда Зечири се класира за втория кръг на международния турнир по бадминтон в чешката столица Прага с награден фонд 15 хиляди долара. Българката победи на старта Кати Толмоф (Естония) с 21:16, 15:21, 21:19 за 45 минути. Тя навакса изоставане от 5:10 в третия гейм, за да стигне до успеха. Следващата съперничка на Зечири е квалификантката Александра Бойе от Дания. На двойки сестрите Стефани Стоева и Габриела Стоева са водачки в схемата. Те почиват в първия кръг и ще започнат участието си в турнира в петък.

Номер 7 в схемата Петя Неделчева загуби в първия кръг на сингъл от представителката на домакините Кристина Гавнхолт с 12:21, 14:21 за 30 минути. Неделчева участва и на смесените двойки заедно с Алекс Флаар (Холандия). Двамата преодоляха квалификациите вчера след победа над Иво Стоклас и Дениса Шикалова (Чехия) със 17:21, 21:12, 21:5 за 62 минути и отказ на съперниците им във втория мач - Яромир Яначек и Катерина Томалова (Чехия). В първия кръг на основната схема Неделчева и Флаар загубиха от Бастиан Керсуди и Леа Палермо от Франция с 14:21, 11:21 за 24 минути.