Пейтън втори след Фарв в „Клуб 70 000”

В деня, в който Брет Фарв бе номиниран за влизане в „Залата на славата”, Пейтън Менинг се присъедини към него в „Клуб 70 000”. Куотърбекът на Денвър успя в 26 от 45 паса за 256 ярда с три тъчдауна и интерсепшън при драматичната победа с 31:24 като гости на Канзас Сити, след която „мустангите” са еднолично на върха в АФК Запад.

Кота „70 000” бе достигната с рутинен 10-ярдов пас към Еманюъл Сандърс в средата на третата част. Денвър, които изоставаха цяла вечер, стигнаха до победата след два тъчдауна в рамките на девет секунди в последната минута на редовното време. Първо Менинг намери Сандърс за втората му визита в ендзоната в рамките на вечерта, а в следващото разиграване Брадли Роби овладя фъмбъл на Джамал Чарлз (21 опита за 125 ярда, два тъчдауна), пробяга 21 ярда до крайната линия и смълча „Ероухед”.

„Бил съм въвлечен в луди мачове, но никога в нещо като това”, коментира Менинг. С победата, 13-а поред като гост срещу дивизионен съперник, Денвър изпревариха Сан Франциско и държат рекорда за всички времена.