Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 7:0

Монтана с втора победа срещу румънки

Монтана записа втора победа над петия в румънската елитна дивизия Телеорман Александрия. След успеха със 74:47 в първия мач вчера, тази вечер възпитаничките на треньора Стефан Михайлов се наложиха със 75:60.

Гостите започнаха по-стегнато, заложиха на стрелба от зоната на тройката като успяха да вкарат при първите си пет опита от далечно разстояние. Домакините бързо се ориентираха и се оттеглиха на почивката с две точки актив 35:33. Баскетболистките на Монтана изиграха много силна трета част, в която направиха разлика от 19 точки.

Американката с двойно гражданство Келиндра Закери отново бе най-резултатна за домакините, вкарвайки 23 точки в коша на противника.

Станица Армолд се отличи с 25 точки за Александрия, с които отново, както и в първата среща, стана топ реализатор на двубоя.

Монтана – Телеорман Александрия 75:60 (18: 21, 17:12, 23:10, 17:17)

Монтана: Виктория Стойчева 5, Вероника Джикова 5, Келиндра Закери 23, Радостина Димитрова 12, Даниела Петева 8 (Габриела Николова 11, Анна Соколан 8, Дебора Филипова 3, Надежда Симеонова). Треньор: Стефан Михайлов

Александрия: Станица Армолд 25, Алима Киву 8, Ворела Войцу 6, Беатриче Алайба 5, Елан Браун 16 (Алина Побар, Михаела Шетариу, Михаела Михай, Ирина Ехаче, Елза Испас)
Треньор: Мадалин Пипера

Съдии: Иван Маринов, Иван Николов