Триумф на аутсайдерите за край на първата седмица от сезона

С два триумфа на набедените за аутсайдери приключи първата седмица от сезона в НФЛ. В Атланта домакините удържаха победа с 26:24 срещу огненото нападение на Филаделфия, но трябва да благодарят на треньора на „орлите” Чип Кели. И на Коуди Парки, дал сериозна заявка да бъде първият изритан кикър за сезона.

Атланта водеха 20:3 на почивката, само за да видят как авансът им отива по дяволите след два тъчдауна на ДеМарко Мъри и един на Райън Матюс. 6:27 мин. преди края ветеранът Мат Брайънт бе точен от 47 ярда, докато 250 секунди по-късно Парки пропусна от 44 ярда. Кикърът на гостите бе пратен на пожар след като Кели до последно се двоумеше дали да не играе на четвърти-даун-за-ярд. В крайна сметка реши да вземе „сигурните точки” и остана с празни ръце.

Дебютиралият за „орлите” Сам Брадфорд бе противоречив – 36 от 52 за 336 ярда с тъчдаун и два интерсепшъна. Гостите тотално изоставиха играта по земя и в резултат Мъри завърши с 9 ярда, Матюс – с 4, а бегач №1 се оказа Дарън Спроулс с 50 ярда.

В последния мач от кръга Карлос Хайд накара феновете на Сан Франциско да забравят напусналия по посока Индианаполис Франк Гор. Продуктът на Охайо стейт пробяга 168 ярда и отбеляза два тъчдауна за победата на „найнърс” с

20:3

срещу Минесота. Защитата на петкратните шампиони ограничи Ейдриън Питърсън до 31 ярда, а терорът срещу куотърбека Теди Бриджуотър (23 от 32 за 231 ярда) доведе до пет сака и интерсепшън.