Трагична България заслужено няма да играе бараж, феновете искат оставки (видео+галерии)

Всичко свърши! Последните надежди за класиране на бараж за Евро 2016 се изпариха напълно за България след изключително слаб и безидеен двубой с Норвегия на “Васил Левски". Момчетата на Ивайло Петев отстъпиха напълно заслужено с 0:1 от прекия си конкурент за третото място в група "Н" и след две загуби от скандинавците в директните двубои поредното европейско първенство ще бъде гледано отново по телевизията от родните футболисти.

Единственото попадение реализира Форен в 57-ата минута, а около 12 000 фенове на “лъвовете” изпратиха с бурни освирквания и скандирания ”Оставка” играчите и ръководството на БФС. (видео)"Лъвовете" останаха на четвърто място с актив от осем точки, а в оставащите три кръга гостуват на Италия и Хърватия и приемат Азербайджан.

Норвегия пък с днешната победа вече има 13 точки и момчета на Хегмо мечтаят за нещо голямо, тъй като изостават само на две точки от лидерите Италия и Хърватия. След три дни в Осло пък скандинавците приемат "шахматистите", които ги очаква и наказание (б.а. с отнемане на точка заради свастика на терена срещу "адзурите" в Сплит).

България - Норвегия част I Петев заложи на Ивайло Чочев на мястото на Владимир Гаджев, а останалите 10 бяха същите от победата над Малта през юни с 1:0.

Националите започнаха малко притеснени и трудно изнасяха топката през първите 10 минути. Все пак първия опасен удар бе на Ивелин Попов от фаул в 21-ата минута, когато Нюланд изби. Нарушението бе срещу Манолев, който бе фаулиран пред линията на наказателното поле. В 27-ата минута Бергет с глава стреля високо над вратата на Митрев. Последваха нови слаби минути за момчетата на Петев, който оставиха инициативата на гостите и бяха доста плахи. В 36-ата минута Чочев от добра позиция избърза и стреля далеч от целта.
До почивката нямаше други положения. Втората част започна без промени в двата състава. В 53-ата минута при първата добра атака на "трикольорите" Мицански се откъсна от своя пазач и стреля. Бранител изби, топката отново попадна в него, но и при втория удар защитник изби, докато Попов чакаше подаване.
В 56-ата минута Манолев извърши ненужен фаул в половината на България. Йохансен центрира технично, а Миланов изпусна зад гърба си Форен, който отблизо прати топката в мрежата на Митрев за 0:1 и попари трибуните.
Последваха две добри възможности за България, но Попов не успя да поеме топката и да завърши с удар. Александър Тонев замени Манолев, а Сьодерлунд с глава пропусна да удвои в 66-ата минута, когато бе оставен сам в наказателното поле. Димитър Рангелов замени Мицански в следващите минути, но и това не промени нищо, дори напротив. Колкото повече време минаваше, толкова по-беззъби бяха националите ни. Тодор Неделев също се появи, но до края се чуваха само силни освирквания и скандирания:"Оставка" към ложите на Сектор "А".
За жалост футболистите на България изпуснаха поредния мач, за да се реваншират за слабите игри през последното десетилетие. Попов, Миланов, Манолев и компания бяха прекалено плахи и страхливи срещу противник, който нямаше с какво да ги уплаши. И вместо да се търси победата от първата минута, се видя един тотален хаос в действията на терена особено в халфовата линия и атака.
Така трето поредно европейско първенство ще бъде без участието на България, а общо шести голям форум ще бъде пропуснат от "лъвовете".
Ивайло Петев има два дни, за да се опита да направи така, че момчетата му да изглеждат различно срещу "Скуадра адзура" в Палермо, тъй като с играта от мачовете с Турция, Малта и днес нищо хубаво не ги чака.