"Армейско" шоу пред 9000 зрители в Пазарджик - ЦСКА бие с двуцифрен резултат (видео+галерия)

ЦСКА не се смили над четвъртодивизионния Сарая и го победи с 11:0 в мач от турнира за Купата. Срещата се игра в Пазарджик и събра рекордните за този сезон в България 9000 зрители.

Армейците вкараха цели 7 попадения още през първата част, а техни автори бяха Виктор Райчев, Хазуров (3), автогол на Костов, Радой Божилов и Кирил Динчев. След почивката се разписаха Божилов, Преслав Йорданов, Николай Цветков и Милен Кикарин.

Резултатът бе открит от Виктор Райчев още в 98-ата секунда. Голмайсторът се възползва от центриране на Владислав Узунов от фаул, чукна топката пред бранител на домакините, която прехвърли вратаря Иван Спасов и се озова в неговата мрежа.

ЦСКА не се смили над четвъртодивизионния Сарая и го победи с 11:0

В 9-ата минута армейците изпуснаха цели три положения да удвоят. Първо Петър Витанов бе изведен леко отляво в наказателното поле и стреля, но Спасов спаси. Секунди по-късно Чорбаджийски не успя да преодолее домакинския страж след удар с глава от метър и половина, а после и при добавката с крак.

Десет минути по-късно червените поведоха с 2:0. Цветков подаде към Хазуров, който проби през центъра отбраната на домакините и след техничен шут с десния крак намери долния ляв ъгъл на сарайската врата.

В 31-ата минута резултатът стана класически. Божилов бе изведен отдясно и центрира, а в опита си да изчисти топката Костов си отбеляза автогол.

Червените не спряха с голеадата и в 37-ата минута вкараха четвърто попадение. Цветков отправи великолепен шут от 20 метра, който срещна напречната греда. Динчев не успя да се разпише при добавката, изпращайки топката към Аршинков вместо в мрежата. Защитникът на домакините обаче я подаде към Хазуров, който без проблем реализира втория си гол.

До края на полувремето домакините съвсем се предадоха и пуснаха нови три гола. В 42-ата минута Радой Божилов вкара на празна врата след асистенция на Хазуров. Само 120 секунди по-късно Хазуров оформи своя хеттрик, отбелязвайки с бедро след центриране на десния бек Кирил Динчев. Именно защитникът отбеляза за 7:0 в 45-ата минута, възползвайки се от извеждащо подаване на Витанов.

Втората част започна като първата - с гол за ЦСКА. В 48-ата минута появилият се след почивката Васил Попов центрира отдясно, Преслав Йорданов скочи с трима противникови футболисти, топката падна зад тях и Божилов я вкара в празната врата. Четири минути по-късно се разписа и Преслав Йорданов след асистенция на Витанов.

В 67-ата минута Воденичаров прати топката в мрежата на ЦСКА, но голът бе отменен поради засада на друг играч на домакините.

След тази ситуация футболистите на Христо Янев намамалиха темпото, но в края на срещата се разписаха още два пъти. Първо Николай Цветков отбеляза в 85-ата минута, а 180 секунди по-късно Милен Кикарин оформи крайното 11:0 за ЦСКА.

В следващия кръг за Купата, който е след седмица, червените ще се изправят срещу Ботев (Ихтиман). Ако армейците преодолеят и този противник, ще достигнат до елиминационната фаза на турнира, в която ще се включат всички клубове от "А" и "Б" група.

САРАЯ - ЦСКА 0:11