И Белберов спрян на 1/2-финалите

Българският боксьор в категория над 91 килограма Петър Белберов загуби с технически нокаут в 3-тия рунд полуфиналната си среща на европейското първенство по бокс от Флориан Шулц (Германия)и остана с бронзов медал.

Срещата започна равностойно, Петър Белберов и Флориан Шулц играеха от далечна дистанция и си разменяха предимно прави удари. След края на първия рунд обаче тримата странични съдии дадоха предимство на германския боксьор. Вторият рунд започна по същия начин, но в средата на рунда Петър Белберов се активизира, нанесе няколко добри серии, предимно крошета и ъперкъти от средна дистанция, и след края на втория рунд съдиите фиксираха абсолютно равенство - 19:19,19:19,19:19 точки. Третият рунд започна с по-активна игра на българина, но се стигна до драматичен обрат буквално в последните секунди на двубоя - точно 18 секунди преди последния гонг германецът Флориан Шулц успя да пласира три-четири силни удара в главата на Петър Белберов, който свали ръце и започна да залита.

Реферът Денис Попов от Русия спря срещата, започна да брои на Белберов, но след това го погледна в очите, спря да брои и точно 8 секунди преди края прекрати полуфиналния мач и обяви Флориан Шулц за победител с технически нокаут. В събота Флориан Шулц в спор за златния медал ще се боксира с Филип Хръгович (Хърватия), победил в другия полуфинален мач Михай Нистор (Румъния) по точки с 2:1 съдийски гласа.

Така балансът на българските боксьори в днешните полуфинални срещи на европейското първенство е 4 загуби и 1 победа. Бронзови медали спечелиха Тинко Банабаков /категория до 49 кг./, Елиан Димитров /до 60 кг./, Тервел Пулев /до 91 кг./ и Петър Белберов /над 91 кг./. Даниел Асенов спечели полуфиналната си среща в категория до 52 килограма с Нандор Чока /Рмъния/ и се класира за финала, с което се осигури сребърен медал. На финала Даниел Асенов ще играе за златния медал с Мохамед Али (Великобритания), носещ името на бившия трикратен световен шампион по бокс за професионалисти в тежка категория.