Със загуба и на ръба, но Херта оцеля (видео)

Столицата на Германия ще има представител в Бундеслигата и през следващия сезон. Херта (Берлин) запази елитния си статут въпреки загубата от Хофенхайм с 1:2 в последния кръг от надпреварата. Отборът на Пал Дардай финишира с 35 точки, колкото събра и Хамбургер ШФ след днешната си победа над Шалке 04. Заради по-добрите си показатели в преките двубои берлинчани заеха спасителното 15-о място, а Хамбургер ще трябва да играе бараж за оставане в Бундеслигата.

Антони Модест откри за Хофе още в 8-ата минута и този резултат остана непроменен до почивката. В 72-ата минута резервата Рой Беренс изравни, но Роберто Фирмино в 80-ата донесе победата на домкините. За бразилския национал това със сигурност беше последен мач с екипа на Хофенхайм. Халфът изигра поредния си силен сезон и се превърна в трансферна цел на доста европейски грандове, които са готови да наддават за подписа му.

Марвин Платенхард можеше да открие за Херта във 2-ата минута, но изстрелът му от фаул премина на сантиметри от целта. Малко по-късно Фирмино изведе на добра позиция Модест и французинът не сбърка, прострелвайки Томас Крафт.

Гостите имахя няколко възможности да изравнят до почивката, но Саломон Калу стреля с глава в аут, а Оливер Бауман изби шута на Нико Шулц.

Направените смени повлияха положително на играта на Херта през второто полувреме. В 72-ата минута една от резервите - Рой Беренс, се обърна в наказателното поле и с удар по земята вкара за 1:1. Не след дълго обаче Фирмино от близка дистанция върна аванса на Хофе.

Този гол се оказа победен и позволи на Хофенхайм да завърши сезона на престижното 8-о място.