Левeркузен се справи с Хофе, но ще трябва да мине квалификации за групите на ШЛ (видео)

Отборът на Байер (Леверкузен) победи с 2:0 Хофенхайм в мач от 33-ия кръг на Бундеслигата, но "аспирините" няма да успеят да се класират директно за груповата фаза на Шампионската лига. Играчите на Роджер Шмид очакваха добри новини от Бремен, където Вердер трябваше да открадне нещо от Борусия (Мьонхенгладбах), но там гостите спечелиха с 2:0 и така Байер ще финишира на четвърто място в крайното класиране на германския шампионат.

Резултатът бе открит в края на първата част, когато Хакан Чалханоолу се разписа от пряк-свободен удар. В средата на втората част пък Щефан Кислинг удвои след като получи отличен пас от автора на първия гол и с техничен удар от десетина метра реализира. Гостите се опитаха да намалят резултата в последните минути на мача, но така и не успяха да уцелят вратата на съперника.

Така Байер събра 61 точки в актива си и ще финишира на четвърта позиция в крайното класиране. Третият Борусия (Мьонхенгладбах) е с 66 и е недостижим за "аспирините". Хофе пък се смъкна до девета позиция с 41 и надеждите за Европа вече са илюзорни.