Евро 2024: Нидерландия - Франция 0:0 /почивка/

Черно море разби Лудогорец и нанесе историческа загуба на шампионите в родния елит

Черно море постигна категорична победа с 4:0 над шампиона Лудогорец в двубой от 32-ия кръг на efbet Лига. "Моряците" надиграха тотално своя съперник, който не показа нищо заплашително в атака. Първо Андреяс Калкан откри резултата в 43-ата минута, а през второто полувреме Даниел Димов (67'), Уеслен (83') и Живко Атанасов (91') сложиха точка на спора. Така шампионите допуснаха историческа загуба в родния елит, след като никога досега не са допускали поражение с такава голова разлика. Варненци от своя страна пък заслужено грабнаха трите точки и си върнаха второто място, изпреварвайки ЦСКА - София. Така кой ще грабне сребърните медали ще се реши в срещата между двата тима следващия кръг.

Първата добра възможност в срещата се откри пред домакините още в 7-ата минута. Васил Панайотов центрира опасно отдясно, а Калкан се размина на сантиметри от това да засече топката от близка дистанция.

В следващите минути "моряците" продължиха да държат топката и да натискат, но без успех. В 28-ата минута пък дойде и първият точен удар за Лудогорц. Рик Джоната излезе сам срещу вратаря отляво и стреля от малък ъгъл, но Дюлгеров спаси.

В края на полувремето Черно море успя да удари своя противник. Пабло Гарсия отправи меко центриране от границата на наказателното поле и кълбото кацна право на главата на Андреяс Калкан. Румънецът успя да отправи хубав удар и оплете топката в мрежата за 1:0.

Второто полувреме започна отново на високи обороти, но без да се създават сериозни положения. В 67-ата минута обаче Черно море сякаш сложи точка на спора. След центриране от корнер Живко Атанасов свали с глава и кълбото стигна до Даниел Димов. Капитанът на "моряците" се завъртя и директно от въздуха вкара красиво попадение от границата на вратарското поле - 2:0.

Лудогорец опита да отговори, но не показа абсолютно нищо в атака. Така се стигна до 83-ата минута, когато варненци си гарантираха победата. Бърза контраатака позволи на Гарсия да пусне извеждащ пас към Уеслен, който напредна на скорост, остана сам срещу вратаря и с хубав удар вкара за 3:0 с първото си отиграване в срещата.

В 91-ата минута домакините вкараха още едно попадение. След изпълнение на корнер Бейхан стреля от разстояние, но Пепеляшев изби. Топката обаче дойде удобна на Живко Атанасов, който от близко разстояние направи добавка и вкара за 4:0. Така "моряците" постигнаха исторически успех срещу Лудогорец.

ЧЕРНО МОРЕ 4:0 ЛУДОГОРЕЦ

1:0 Андреяс Калкан (43)
2:0 Даниел Димов (67)
3:0 Уеслен Жуниор (83)
4:0 Живко Атанасов (91)

Стартови състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 28. Влатко Дробаров, 3. Живко Атанасов, 2. Цветомир Панов, 15. Дани Мартин, 27. Даниел Димов, 5. Пабло Гарсия, 16. Андреяс Калкан, 11. Илиан Илиев, 71. Васил Панайотов, 86. Исмаил Иса;

Лудогорец: 69. Пламен Пепеляшев, 4. Диниш Алмейда, 7. Рик Джонатан, 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тисера, 14. Дени Групер, 17. Сон, 18. Ивайло Чочев, 24. Оливие Вердон, 88. Тодор Неделев, 90. Спас Делев.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!