Атлетико Мадрид с невиждан в ерата “Чоло” провал

За първи път от 12 години насам Атлетико Мадрид няма да спечели медал в Ла Лига, след като остана извън топ 3 за сметка на Жирона. В среща от предпоследния кръг момчетата на Диего Симеоне допуснаха изненадващо домакинско поражение с 1:4 от Осасуна, с което вече няма как да застигнат сензацията на шампионата, защото разликата набъбна на 5 точки.

За последно “рохибланкос” финишираха извън тройката през сезон 2011/12 година, когато клубът започна кампанията с Грегорио Мансано за треньор, но през декември той беше заменен от Диего Симеоне. Така сега за първи път при цял сезон на Чоло Атлети не стигат до медал.

Раул Гарсия вкара първия гол за Осасуна на “Сивитас Метрополитано” след 26 минути игра, а след още толкова съотборникът му Аймар Орос покачи на 2:0.

“Сивитас Метрополитан” си върна настроението в 55-ата след попадение на Алваро Мората, но с втория си гол Раул Гарсия (64’) показа, че успехът вероятно ще е за гостуващия състав.

Това беше потвърдено чрез точен изстрел на Лукас Торо в 88-ата минута за крайното 4:1.

Осасуна ще завърши шампионата в средата на класирането.