Светослав Гоцев със силен мач и 12 точки, Монца с 9-а загуба в Италия

Националът Светослав Гоцев и неговият клуб Веро Волей (Монца) продължават да нямат победа от началото на сезона в италианската Суперлига. Монца падна у дома от Ревивре (Милано) с 2:3 (22:25, 23:25, 25:23, 25:20, 12:15) в мач от 10-ия кръг, който се игра пред 1761 зрители в зала "Ипер".

Волейболистите на Монца бяха близо до обрат, след като изоставаха с 0:2 гейма, но съумяха да изравнят геймовете. В крайна сметка в тайбрека с успеха се поздравиха гостите.

Светослав Гоцев игра цял мач за Монца игра силно и реализира 12 точки (1 ас, 3 блока, 67% ефективност в атака). Андреа Галиани (1 ас, 3 блока) и Якопо Бото (1 ас, 3 блока) добавиха по 16 точки

За MVP бе определен словашкият нападател на Милано Милан Бенц, който заби 28 точки (3 аса, 2 блока, 53% ефективност в атака). Унгарецът Петер Вереш добави още 17 точки.

След новата загуба се заговори за смяна на треньора на домакините Оресте Вакондио. Според "Гадзета дело Спорт", ако наистина се достигне до промяна, то вариант за нов треньор е Лука Монти, който през миналата година спечели Купата на Италия с тима на Копра Елиор (Пиаченца).

Във временното класиране Милано има 4 точки и заема предпоследното място, Монца е на последното с 2 точки.

ВЕРО ВОЛЕЙ (МОНЦА) - РЕВИВРЕ (МИЛАНО) 2:3 (22:25, 23:25, 25:23, 25:20, 12:15)

МОНЦА: Симоне Тиберти 5,  Уилямс Диас Падура 5, Андреа Галиани 16, Якопо Бото 16, СВЕТОСЛАВ ГОЦЕВ 12, Алберто Елия 11 - Даниеле Де Пандис-либеро (Чън Уан 13, Никола Йовович, Лоренцо Бонети)
Старши-треньор: Оресте Вакондио
МИЛАНО:  Джоузеф Кларънс Калиакамоа 1, Милан Бенц 28, Джорджо Де Тони 10, Петер Вереш 17, Алесандро Прети 7, Дамиано Валсеки 8 - Марко Рицо-либеро (Винисиус Дос Сантос 8, Джордано Матера 1, Стефано Патриарка 1)
Старши-треньор: Марко Маранези.