Питсбърг и Айлендърс с победи в кръга на НХЛ

Лидерите в дивизия Метрополитен Питсбърг и Айлендърс постигнаха победи, но тази на Пингвините дойде с 4:2 в редовното време над Тампа Бей. Така те са начело в цялата Източна конференция с 44 точки. Айлендърс е на 2-а позиция с 42 след успех с 3:2 след дузпи над Ню Джърси. Вратарят на Пингуинс Марк-Андре Фльори спаси 28 удара, а Брайън Ръст и Брайън Дюмолиен вкараха първите си голове в Лигата. Брандън Сутер също се разписа, както и Стиви Дауни, отчел се и с асистенция. Това е и 10-а поредна победа на Питсбърг над този съперник.

Звездата и капитан на отбора Сидни Кросби пропусна трети пореден мач заради заболяване от паротит, но се очаква през новата седмица вече да бъде на разположение. Джонатан Дрюин и Никита Кучеров се разписаха за гостите, които са 2-и в Атлантическата дивизия с 41 точки. В Юниондейл (Ню Йорк) Джош Бейли вкара победната дузпа при петото завъртане, а Айлендърс се наложи с 3:2 над Ню Джърси. Вратарят на гостите Кийт Кинкейд, който е от Лонг Айлънд, имаше сериозна агитка от над 20 човека, които обаче видяха как Бейли му вкарва при петата дузпа между краката. Бейли също така се разписа за домакините и през вторие период, а Март Мартин изравни за 2:2 4:15 минути преди края на редовното време. За гостите вкараха Марек Жидлицки и Скот Гомес през първата част от срещата.

Бъфало се справи с Отава с 5:4 след дузпи в мач на последните два отбора от Атлантическата дивизия. Домакините остават с 28 точки последни, докато Отава е с 30 пред тях. Мат Мулсон вкара единствения гол при наказателните удари, а също така се разписа и в редовното време. Брайън Флин и Маркъс Фолиньо се отличиха с гол и пас за Сабите, а Расмус Ристолайнен също беше точен. За гостите от столицата на Канада точни бяха Алекс Киасон, който записа и пас, както и Боби Райън, Къртис Лейзър и Марк Стоун.