Пропадането продължава с пълна сила (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) допусна ново поражение в германската Бундеслига. В мач от 15-ия кръг "жълто-черните" загубиха с 0:1 при гостуването си на Херта (Берлин). Това бе осмо поражение за финалиста в Шампионската лига през 2013 година в последните 12 мача на отбора в Бундеслигата този сезон. Дортмундци заемат незавидното 16-о място в класирането с 14 точки - с цели 25 по-малко от лидера Байерн (Мюнхен). Херта се намира на 12-а позиция със 17 точки.

Футболистите на Юрген Клоп изиграха доста слабо първо полувреме, в което не успяха да сътворят нито едно 100-процентово положение за гол. Берлинчани също изпитваха трудности в създаването на реални опасности за вратата на Борусия през почти цялата първа част.

В 26-ата минута бразилският офанзивен халф на Херта Рони стреля опасно, но неточно от фаул, а три минути сед това Рой Бееренс центрира хубаво отдясно, но нападателят Юлиан Шийбер остана под топката. В 33-ата минута офанзивният халф на гостите Хенрих Мхитарян стреля неточно към противниковата врата и това бе последното му действие в мача, защото изглежда при удара арменецът получи разтежение и бе сменен в 35-ата минута от Якуб Блашчиковски.

Стигна се до 40-ата минута, когато Херта излезе напред в резултата, а автор на попадението бе бившият играч на "жълто-черните" Юлиан Шийбер. Лош пас на футболист на Борусия в половината на гостите доведе до бърза и отлично организирана контраатака, при която Пер Килян Шелбред намери с чудесен пас нахлуващия в наказателното поле на дортмундци Шийбер, бранителите на Борусия не успяха да спрат нападателя и той опъна мрежата зад вратаря Митчъл Ленгерак, реализирайки петия си гол за сезона вшампионата.

В 41-ата минута халфът на дортмундци Илкай Гюндоган отправи свиреп изстрел към вратата на Томас Крафт, но топката профуча над напречната греда, а в 44-ата Пиер-Емерик Обамеянг стреля неточно с глава. Берлинчани пък пропуснаха златен шанс за 2:0 в последната минута на първата част. Рой Бееренс бе изведен в повече от удобна позиция за отбелязване на гол в наказателното поле на гостите, но не успя да преодолее вратаря Митчъл Ленгерак, който изби с крак.

В първата минута на втората част Йенс Хегелер се намеси решаващо в наказателното поле на домакините и попречи на италианския нападател на Борусия Чиро Имобиле да играе с топката. "Жълто-черните" продължаваха да играят слабо и в 58-ата минута можеха да получат нов гол във вратата си, но Енис Бен-Хатира не се възползва от чудесния пас, който получи. Той се озова в опасна близост до противниковата врата отляво, но стреля твърде лошо и неточно.

В 66-ата минута гостите създадоха най-доброто си положение за гол от началото на мача, но Имобиле направи сериозен пропуск, а стражът Томас Крафт - отлично спасяване. Малко след това - в 72-ата минута, дортмундци получиха шанс да изпълнят фаул малко пред границата на наказателното поле, но топката се отби от стената и излезе в ъглов удар след шута на Гюндоган. При последвалото изпълнение на корнера Крафт спаси удар с глава на централния защитник Матс Хумелс и резултатът остана непроменен.

В 79-ата минута Крафт не бе затруден от далечен изстрел на левия бек на "жълто-черните" Марсел Шмелцер, а секунди след това вратарят на домакините без проблеми улови топката след шут на Гюндоган. В 86-ата минута Имобиле успя да отправи коварен удар с глава от трудна позиция, но Крафт се намеси отлично и изби. Секунди след това бившият нападател на Торино направи може би пропуска на вечерта. Обамеянг сложи топката на главата на изпуснатия от отбраната на Херта Имобиле, но италианецът от непосредствена близост не уцели вратата. В добавеното време вратарят Ленгерак също се включи напред, за да помогне на съотборниците си да стигнат до изравнителен гол, но това така и не се случи и дортмундци записаха девета загуба този сезон в първенството, а Херта се поздрави с пета победа.