Дортмунд продължава да боледува (видео)

Закъсалият Борусия (Дортмунд) отново записа разочароващ за феновете си резултат, завършвайки 2:2 срещу Волфсбург у дома. Така само кръг преди края на футболната есен в Бундеслигата вестфалци отново са в зоната на изпадащите, заемайки позицията, която праща на бараж. "Вълците" пък загубиха нови 2 точки в битката с Байерн (Мюнхен) и могат да забравят за титлата, тъй като изостават на 11 пункта. Тимът на Юрген Клоп водеше с 2:1 до 85-ата минута, когато играчите в жълто-черно оставиха непокрит Налдо и той с глава донесе точката за своя тим, която, честно казано, беше заслужена.

Борусия отново не убеди с изявите си и единственото хубаво за отбора е, че след края на тази седмица първенството спира за около 40 дни. Мотивирани от отново препълнения "Сигнал Идуна Парк", футболистите на домакините хвърлиха всички усилия, но напрежението си каза думата и те инкасираха попадения след две наивни грешки.

На няколко пъти играчи на Волфсбург излизаха на изгодни позиции, но изпускаха. След бърза размяна на по едно чисто положение в началните няколко атаки се стигна до 8-ата минута, когато Чиро Имобиле поднесе топката на Пиер-Емерик Обамеянг и последва точен изстрел за 1:0.

Волфсбург обаче изравни след гаф на новия титулярен вратар на Дортмунд Митчъл Ленгерак. В 29-ата минута австралиецът, когото Клоп предпочете пред Роман Вайденфелер, не успя да отрази сравнително лек шут от фал на Кевин де Бройне и резултатът беше изравнен - 1:1.

Гостуващият отбор завърши първата част като господар във владеенето на топката с 61% срещу 39% за Борусия.

В самото начало на втората част Ленгерак изкупи вината си със самоотвержена намеса, при която отрази изстрела на излезлия сам срещу него Виейриня. Малко по-късно съдията подмина претенции на Волфсбург за дузпа.

След това домакините заиграха по-силно и създадоха няколко добри акции, които обаче бяха изпуснати от Имобиле. Нюхът на Клоп си каза думата в 75-ата минута, когато той изненадващо вкара Оливер Кирх, вместо да заложи примерно на Шинджи Кагава, Нури Шахин или Якуб Блашчиковски. Русокосият германец се отплати на секундата, след като още с първото си докосване отне топката от Луис Густаво и изведе Имобиле, който буквално разстреля Диего Беналио за 2:1.

Тук си пролича липсата на увереност в състава от Дортмунд, който веднага позволи на съперника да го натика в полето и логичното се случи пет минути преди края, когато Налдо с лекота вкара за крайното 2:2.

Идния уикенд Борусия завършва полусезона с гостуване на Вердер (Бремен), а на Волфсбург остава двубой с Кьолн вкъщи.