Евро 2024: Нидерландия - Франция 0:0

Рилски изпусна победата в Черна гора

Рилски спортист изпусна да победи КК Сутиеска като гост в Черна гора и отстъпи на съперника със 79:81. Поражението бе второ за самоковци в ЕВРОХОЛД Балканска Лига и те вече са с баланс от 3-2 в група А на надпреварата. Следващият им двубой е след два дни - като гост на Теодо (Тиват) отново в адриатическата държава.

Двубоят се реши в заключителните секунди, след като двата тима си размениха по едно полувреме. В първата половина на срещата домакините бяха по-настоятелни и бяха напред в резултата през почти цялото време, но след силни финални минути българите поведоха с 46:43 на почивката.

Играчите на Росен Барчовски бяха водачи и през цялата трета четвърт, като в един момент преднината им достигна 9 точки - 55:46, а след 30 минути те имаха аванс от 65:60.

Сутиеска започна последната част с 6-0 и поведе за първи път от края на първото полувреме - 65:66, преди Рилски отново да се върне начело. Българите на няколко пъти взимаха лидерската позиция, като за последно това се случи минута и половина преди края, когато Норфлийт вкара за 76:75, но домакините взеха нещата в свои ръце и след драматични финални секунди триумфираха с 81:79.

Симеон Илиев наниза 26 точки за Рилски спортист, а Тони Гуджино добави 17 точки и 16 борби. Джулиън Норфлийт и Йордан Бозов приключиха съответно с 16 и 11 точки.

Неманя Вранеш вкара 29 точки за победителите, докато Радосав Спасоевич се отчете с 18.