Евро 2024: Германия - Шотландия 2:0

Хъл спря потъването си с точка на "Гудисън" (видео)

Хъл Сити сложи край на серията си от четири поредни загуби в Премиър лийг, след като се добра до равенство - 1:1, с Евертън на "Гудисън Парк". Ромелу Лукаку очаквано изведе "карамелите" напред в 34-ата минута. Кевин Миралас направи един от обичайните си пробиви по десния фланг, след което върна към точката за изпълнение на дузпа, където бившият нападател на Челси засече, реализирайки шестия си гол от началото на сезона. Резервата Соне Алуко изравни в 59-ата минута. Йелавич намери англичанина, който преодоля Дистен и стреля от малък ъгъл.

Още един опасен удар на Лукаку бе блокиран от Доусън, а Йелавич стреля на сантиметри встрани от целта на срещуположната врата.

Евертън заема 11-а позиция във временното класиране с 18 точки, докато Хъл се изкачи над зоната на изпадащите.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК!
РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!
КЛАСИРАНЕ В ПРЕМИЪР ЛИЙГ ТУК!

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!