Игокеа разгроми Левски и заби "сините" на дъното

Българският шампион Левски допусна нова тежка загуба в Адриатическата лига, след като отстъпи с 54:87 при визитата си в Босна и Херцеговина на местния шампион Игокеа в двубой от X кръг на турнира.

След това поражение „сините” заемат последната 14-а позиция във временното класиране с баланс от 1 успех и 9 загуби. Двубоят бе дебют за бившия треньор на Лукойл Академик Желко Лукаич начело на босненския тим.

Най-резултатни столичани бяха Николай Върбанов и Стоян Гюроски, които отбелязаха по 10 точки, а Димитър Димитров и Алекс Симеонов приключиха съответно с по 8 и 7 точки.

Никола Драгович вкара 18 точки за Игокеа, а Джордже Дреновац - 15.

Христо Захариев се завърна в игра за българския шампион малко след началото на двубоя, но и това не помогна на Левски да се противопоастави на съперника. Възпитаниците на Константин Папазов допуснаха страшно много грешки и само за десет минути игра позволиха на домакините от Игокеа да убият интригата в мача - 34:9.

През втората четвърт концентрацията на домакините определено спадна с оглед на сериозния аванс, но това по никакъв начин не промени статуквото на терена, след като българите не демонстрираха абсолютно никакво желание за игра, а разликата продължаваше да се покачва – 55:22.
През второто полувреме не се случи абсолютно нищо интересно, като баскетболистите на Игокеа влязоха в тона на съперниците си от Левски и също започнаха да допускат елементарни грешки, но дори и това не събуди българските шампиони, които с поведението си на терена показаха, че просто искат мъките им да приключат час по-скоро, а това се случи при резултат 54:87 в полза на домакините.

Игокеа – Левски 87:54 (34:9; 21:13; 13:15; 18:17)