Без Мисисипи стейт в плейофите на NCAA, четвъртото място вакантно

Мисисипи стейт се разделиха с надеждите за място в плейофите на NCAA след загуба от щатския съперник Мисисипи. В спора за „Яйчената купа“, макар и с осакатен състав, Мисисипи грабнаха успеха с 31:17, като нанизаха 17 безответни точки в третата част. „Бунтовниците“ отбелязаха три тъчдауна по земя, като Джейлън Уолтън блесна с 91-ярдов рейд.

Загубата на Мисисипи стейт остави вакантно четвъртото място за плейофите, като най-сериозни претенденти според комитета по селекция са Тексас крисчън, Охайо стейт и Бейлър. „Рогатите жаби“ размазаха Тексас в дербито на щата с 48:10, като Тревойн Бойкин метна два тъчдауна и добави един по земя.

Охайо стейт биха Мичиган с 42:28 и ги лишиха от участие в Шампионските серии. „Кестените“ обаче дадоха свидна жертва в лицето на куотърбека Джей Ти Барет, който счупи глезен и ще пропусне мачовете до края на сезона. Новобранецът оформи актива си на 42 тъчдауна и се очаква да е сред петте финалиста за трофея „Хайсмън“.

Бейлър спечелиха с 48:46 надстрелването с Тексас тех дори при отсъствието на куотърбека Брайс Пети, който получи сътресение на мозъка в началото на второто полувреме. „Мечките“ оцеляха след като спряха домакините при опит за допълнителни две точки 2:01 мин. преди края за да грабнат десетата си победа през сезона. Бейлър приключват с мач срещу Канзас стейт другата събота, а ден по-късно е обявяването на поставените в пелйофите.