Гларуса и Олимпия взеха своето от Задар

Капитанът на мъжкия национален отбор на България Христо Николов - Гларуса  и клубния му тим Унион Олимпия завоюваха четвъртата си победа от началото на сезона в Адриатическата лига. Словенците се реваншираха за изненадващата загуба преди седмица от аутсайдера Металац, надигравайки като гост Задар с 67:60.

Унион Олимпия започна срещата със серия от 10:0, а в края на първата част преднината им вече бе 20 точки - 29:9. Задар повтор словенците и свали 10 точки от изоставането си в началото на втората част, а на почивката губеше с 35:44.

Хърватите намалиха изоставането си до точка - 44:43 след 24 минути, но до края така и не успяха да настигнат съперника и да поведат в резултата и логично загубиха с 67:60.

Гларуса бе титуляр за гостите и за 28 минути на терена завърши с 6 точки и 7 борби.

Лука Рупник вкара 18 точки за Олимпия, а Марко Маринович - 12.