Мъките на Индиана продължават (видео)

Мъките на Индиана Пейсърс продължават, след като "пешеходците" отстъпиха у дома на Вашингтон с 90:97, записвайки шестата си загуба от началото на сезона. Освен поражението треньорът Франк Вогъл понесе още един тежък удар - Рой Хибърт напусна терена след само 11 минути игри заради удар в коляното и се превърна в поредния контузен играч на тима.

Джон Уол и Нене поведоха Уизърдс към победата, а "вълшебниците" дадоха заявка за успех още в първата част на двубоя, която спечелиха с 18 точки разлика, а след това поддържаха преднината си през почти целия мач.

Именно Уол вкара най-много за победителите - 18 точки, Нене остана със 17, а Кевин Серафин вкара 13. Пол Пиърс и Марчин Гортат се отчетоха с по 12 точки всеки.

Соломон Хил бе най-добър за Индиана с рекордните за кариерата си 28 точки, а Крис Коуплънд и Доналд Слоун добавиха 14 и 13 точки.

Вашингтон прекъсна серия от 11 поредни загуби като гост на Пейсърс и спечели в Индианаполис за първи път от 2007 година насам.