Левски с лесно 3:0 над ЦСКА във "вечното" дерби при жените (ВИДЕО)

Женският волейболен отбор на Левски записа 4-та поредна победа в Националната волейболна лига на България, след като се наложиха над "вечния" си съперник ЦСКА с 3:0 (25:18, 25:22, 25:15)* в дербито на 4-ия кръг, играно тази вечер в зала "Васил Симов".

Шампионките продължават без загубен гейм от началото на сезона и загряха по най-добрия начин за първия си мач в евротурнира "Чалъндж къп" срещу турския Илбанк (Анкара). "Червените" пък допуснаха 3-та поредна загуба и са на 4-то място в класирането с 4 точки.

Волейболистките на Левски започнаха по-концентрирано мача, като се възползваха от колебливото посрещане на домакините и поведоха на бързо със 7:2. Треньорката на ЦСКА Юлия Иванова потърси промяна с включването на Патрисия Йончева като посрещачка. Това донякъде даде ефект, но преднината на Левски бе достатъчна, за да поведат в геймовете след 25:18. Втората част започна по-оспорвано, но състезателките на Радослав Бакърджиев отново успяха да се откъснат с 2-3 точки. Тогава треньорката на ЦСКА потърси вариант и с включването на опитната Мария Филипова като посрещачка. "Сините", обаче, отново показаха по-голяма концентрация и взеха и втория гейм след 25:22. В третия Левски пречупи съперника си и до второто техническо прекъсване вече водеше с 3 точки разлика и по нищо не изглеждаше, че ЦСКА ще ги спре - 25:15 и 3:0.

Най-полезна за Левски стана Мирослава Паскова с 16 точки (1 блок и 42% ефективност в атака), а Ваня Върбанова добави 13 точки (5 аса!!!, 2 блока, 43% ефективност в атака и 15% перфектно посрещане) за победата. За тима на ЦСКА Радка Димитрова завърши с 10 точкк

*Статистика: Владислав Каракашков и volleyballbg.com