Левски измъкна 3:2 над Марица в оспорвано дерби

Женският волейболен отбор на Левски оглави еднолично временното класиране в Националната волейболна лига на България при жените, след като спечели дербито на 5-ия кръг срещу Марица (Пловдив) в зала "Христо Ботев". Шампионките поведоха с 2:0, но допуснаха изравняване, за да се стигне до крайното 3:2 (25:14, 25:21, 19:25, 25:27, 15:11)*.

"Сините" поведоха след 25:14 и 25:21, но допуснаха изравняване след 19:25, 25:27. В тайбрека двата отбора бяха доста равностойни и само в края отборът на Марица се пропука, за да се стигне до 15:11 и 3:2 за Левски. Изключително интересен бе четвъртия гейм, в който Левски поведе с 9:3. Това, обаче, съвсем не отказа гостенките от Пловдив, които успяха да се възродят. Точката, която спечелиха за 21:21, дойде след продължително разиграване, в което волейболистките на двата отбора показваха страхотни неща в защита. За да е драмата пълна в тази част, имаше и жълт картон, който Вангелия Рачковска от Марица получи за разкарване на топката.

Много силен мач изигра нападателката на Левски Мирослава Паскова, която заби внушителните 32 точки (4 блока, 3 аса, 4 блокади и 45% ефективност в атака), а съотборничката й Ваня Върбанова добави 16 точки (1 блок, 2 аса, 37% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане) за победата. За тима на Марица най-резултатна бе Силвана Чаушева с 19 точки (5 блока!!! и 42% ефективност в атака), а Вангелия Рачковска завърши с 13 точки (1 блок, 1 ас, 33% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане), но и това не помогна за успеха.

*Статистика: Владислав Каракашков (скаутмен на Марица) и volleyballbg.com