Русия взе и отборната купа на „Аспарухов меч”

След като Дмитрий Даниленко стана шампион в личния шампионат, Русия все и отборната купа на турнира за световната купа по фехтовка на сабя за младежи „Аспарухов меч”, завършил в палата 2 на Панаира в Пловдив. Даниленко, Артьом Бучковский и Илий Андреев спечелиха с 45:41 финала срещу украинците Богдан Платонов, Константин Воронов и Олександр Каракай.

Купата и медалите връчиха Ерика Азе, наблюдател на ФИЕ, Величка Христева, президент на БФ фехтовка и съдията Васил Миленчев. Бронзовите медали станаха притежание на Италия, спечелила с 45:31 срещу Египет. В класирането следват Германия, САЩ, Франция, Полша и т.н. Интересно е, че Кувейт изпревари доста от водещите школи, като зае 11-о място в крайното класиране. Младежите на България (Иван Мандов, Стефан Булдеев (Тракия), Георги Георгиев и Стефан Стефанов (Свечников) загубиха с 25:45 мача срещу Гърция за влизане между 16-те. С положителен баланс в по една среща излязоха само Мандов и Георгиев. Така българите заеха последното, 17-о място в класирането. Турнирът бе първи за България в новия календар на FIE.