Лимож с първи успех в Евролигата от 16 години

Френският Лимож записа първи успех в Евролигата от 1998 година насам, надигравайки хърватския Цедевита със 71:60. Така французите имат победа и загуба от началото на сезона в група В, докато балканците са с две поражения от два мача.

Домакините поеха инициативата от самото начало на двубоя и след серия от 14 безответни точки в първата част поведоха с 28:16 след 10 изиграни минути. Французите бяха по-активни и през втората четвърт, оставайки начело до почивката, когато водеха с 41:31.

Разликата продължи да расте след почивката и в един момент достигна 15 точки - 55:40, а след 30 минути Лимож имаше преднина от 58:45. В заключителните десет минути хърватите не оказха каквато и да е съпротива на противника и загубиха с 11 точки.

Нобел Коло-Бонгу вкара 17 точки за Лимож, а Жоао Паоло Батиста остана с 11.