Резерва спаси Ботев Пд в Дупница

Отборите на Марек и Ботев (Пловдив) не успяха да излъчат победител на стадион "Бончук". В мач от 9-ия кръг на "А" група двата тима завършиха 1:1.

Еньо Кръстовчев изваде домакините напред в 32-ата минута от дузпа, която бе свирена за игра с ръка на Александър Колев. В 61-ата минута влезлият като резерва Иван Цветков изравни. Техничарят направи двойно подаване с Мариян Огнянов и останал сам срещу вратаря прати къброто в мрежата.

Домакините от Дупница могат да съжаляват, че пропуснаха да спечелят трите точки, тъй като почти през цялото игрово време на срещата бяха по-дейният отбор. Марек успя да създаде няколко опасни ситуации, докато гостите от Пловдив трудно стигаха до голови положения.

В 6-ата минута Кръстовчев отправи отличен удар от фаул, но Адам Стаховяк внимаваше и успя да избие в корнер. Малко по-късно Петър Тончев изведе Кръстовчев на чиста позиция, но нападателят пропусна да се разпише, пращайки топката над напречната греда.

В 54-ата минута Крум Бибишков изведе Ангел Русев сам срещу Стаховяк. Футболистът на домакините стреля технично в долния ляв ъгъл, вратарят се намеси и топката срещна левия стълб, след което се върна в Русев. При добавката той можеше да отбележи гол, но стражът на гостите отново спаси.

Така се стигна до 61-ата минута, когато влезлият като резерва Иван Цветков изравни. Нападателят направи двойно подаване с Мариян Огнянов и останал сам срещу вратаря не пропусна да се разпише.

До края на срещата двата тима създадоха по още една опасност, но в крайна сметка до нов гол не се стигна.

МАРЕК - БОТЕВ ПД 1:1

1:0 Кръстовчев 32 д.
1:1 Цветков 61