САЩ разби Япония с 84 точки при 17-годишните (видео)

Националният отбор на САЩ записа изключително изразителен резултат в двубоя си от осминафиналите на световното първенство за 17-годишни юноши срещу Япония. Младите американски надежди буквално отнесоха съперника, побеждавайки с 84 точки разлика - 122:38, като по този начин си осигуриха място в четвъртфиналите.

Още в първата част американците реализираха 41 точки срещу само 6 за Японя. До почивката преднината на възпитаниците на Доналд Шоуолтър нарасна до 75:17, а след 30 изиграни минути тя вече бе 102:31. В оставащите 10 минути янките добавиха още 13 точки към аванса си, фиксирайки крайното 122:38.

Хенри Елеънсън вкара 20 точки за победителите, а Джейсън Тейтъм остана с 19.

Любопитен факт е, че по-голямата част от точките на Япония бяха дело на един играч - Руй Хачимура наниза 25 точки, докато останлите мъ съотборница завършиха с общо 13.

Първенството на планетата се провежда в Дубай, а в останалите изиграни осминафинаи до момента Канада се справи с Ангола със 106:59, Франция отнесе Филипините с 86:57, а Италия отстъпи на Китай с 67:79.

Останалите двойки са ОАЕ - Сърбия, Гърция - Австралия, Пуерто Рико - Египет и Испания - Аржентина.