Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Дебютен гол измъкна Левски на "Герена", но не спаси Мурсия (видео+галерия)

Дебютният гол на Роман Прохазка за Левски донесе първата победа на “сините” през сезон 2014/2015 година. Словакът бе точен в 52-ата минута на стадион “Георги Аспарухов” и донесе успеха с 1:0 в столичното дерби с Локомотив (София) от третия кръг на “А” група. Въпреки победата от следващите дни Пепе Мурсия няма да бъде повече треньор на тима, като на негово място след едва три мача се очаква да застане Георги Иванов-Гонзо. Спортният директор ще стане отново мениджър на "сините", както през есента 2009 година.

Днес двата тима започнаха без изненади в своите състави.

Още в третата минута Валери Домовчийски пропусна да открие, след като стреля в аут. Последва шанс за Гаджев, който бе затворен от Божидар Митрев. В 9-ата минута Ламжед Шехуди открадна топката от Стефано Кунчев, въпреки че си поведе с ръка и пробва да го прехвърли от малък ъгъл, но топката излезе в аут.
Пробив на Прохазка в 25-ата минута, който мина двама защитници на гостите завърши със слаб удар на Владимир Гаджев. Силен изстрел на Прохазка бе избит от Митрев в 28-ата минута, а до края на първата част липсваха положения.
Второто полувреме почна отлично за "сините", които бързо вкараха гол. Роман Прохазка откри в 52-ата минута, след като се възползва от отлично центриране на Веселин Минев. Словакът пое лошо топката, но след това с хубав удар отбеляза своя първи гол за "сините" в 33-ия си мач за клуба. Интересното е, че за първи път в тази кампания левскарите излязоха напред в резултата.
Тимът на Мурсия пропусна веднага да си реши двубоя, след като Антонио Аниете изпусна от няколко метра с глава при подаване на Домовчийски. Прохазка бе близо до втори гол секунди по-късно.
"Сините" играчи бяха видимо изморени в последните 30 минути и Мурсия замени Гаджев, Домовчийски и Аниете с Пламен Димов, Радослав Цонев и Стефан Велев, което не се прие много добре от публиката по трибуните, а Веселин Минев завърши мача с капитанската лента. Въпреки това гостите нямаха възможност да стигнат до гол, докато Бедоя направи невероятен пропуск минути преди края от три метра.
Успехът бе общо 72-и за "сините" от 126 мача срещу "червено-черните", които останаха с 25 при 29 равенства.
Левски има вече четири точки, като всичките са спечелени на "Герена" - три днес и една на старта с Локомотив (Пловдив). Между тях пък бе загубата от ЦСКА.  Тимът на Васев остана с три точки, след като допусна втора загуба с 0:1 далеч от "Надежда" след тази от Ботев (Пловдив).
"Сините" ще търсят първи точки далеч от "Герена" срещу Берое, докато Локомотив приема Славия в ново столично дерби в четвъртия кръг.