Кутровски отпадна във втория кръг на сингъл

Националът на България за "Купа Дейвис" Димитър Кутровски отпадна във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в германския град Касел с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под номер 4 Кутровски загуби от Душан Лойда (Чехия) с 0:6, 6:3, 3:6. 26-годишният софиянец загуби първите седем гейма в мача, но преодоля пробив пасив и успя да постигне обрат във втория сет. В решаващата трета част българинът загуби подаването си за 3:5 и не ,спя да си върне пробива, въпреки че имаше щавс за това. Кутровски заработи 1 точка за класацията на АТР и 258 долара. По-късно днес той и Максимилиан Нойкрист (Австрия) ще играят на четвъртфиналите на двойки срещу представителите нва домакините Щефан Зайферт и Георг фон Масо.