Очаквайте в 15:00: Писателят Иво Иванов за трансфера на Везенков и впечатленията му от Евро 2024

"Соколите" надиграха Бургас в контрола

Спартак 1918 (Варна) постигна победа в първата си контрола по време на лятната подготовка на тима. На стадион "Спартак" домакините надделяха над Бургас (бивш Мастер) с 2:1.

Домакините откриха резултата още в 4-та минута. След центриране отдясно топката попадна у Диян Христов, който от непосредствена близост вкара за 1:0. В 41-та минута Диян Христов реализира втория си гол в мача със страхотен неспасяем удар от границата на наказателното поле на бургаския тим.

68-та минута гостите успяха да върнат един гол. След разбъркван в наказателното поле на домакините след изпълнение на пряк свободен удар и неубедителна намеса на вратаря на Спартак Генко Славов, Петър Колев от Бургас се възползва от грешката и от 3-4 метра вкара за 1:2.

Следващата проверка на Спартак е срещу Добруджа в Добрич на 12 юли от 18 часа.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!