Срещу Спартак в Плевен ще е много трудна среща, коментира преди предстоящото гостуване на Черно море порт Варна в 9-тия кръг на НБЛ зам.председателят на клуба Симеон Варчев. Според него двубоят ще е труден, защото Черно море Порт Варна загуби на собствен терен неочаквано, а Спартак допусна в събота поражение с катастрофалния резултат 110:55. "Това е голяма разлика, голям шамар и обида за тях", заяви специалистът.
Варчев предположи, че за срещата с Черно море плевенчани ще бъдат извънредно мобилизирани. По думите му Спартак е домакински отбор. "Ще спечели този, който е по-готов да воюва, да прояви характер", смята Варчев.
"Дано сега да спечелим, отборът на Плевен не е слаб, независимо от последната си загуба от Рилски спортист. При домакините играят много опитни играчи, имат и двама чужденци, но ние трябва да спечелим мача, ако искаме да вървим напред", категоричен бе Варчев.
Според него формата на сърбите и другите момчета в Черно море порт Варна се подобрява. Той зарази надежда отборът да спечели гостуването си в Плевен. По повод загубата в последния кръг като домакин от Ямбол Варчев призна, че на практика паузата в първенството за Черно море порт Варна е изиграла роля.
"Бяхме във възход, бяхме направили пет поредни победи, след което дойде прекъсването, което разцентрова подготовката, психическото състояние, добрата спортна форма по различни причини за различните играчи", смята той. По думите му сръбските баскетболисти в отбора е трябвало да бъдат уредени с една виза, което е станало много трудно.
"Независимо от това смятам, че не трябваше да губим, въпреки тези обективни показатели. Изненадан съм от това, че нашият отбор винаги е имал балансирани показатели, а в този мач срещу Ямбол от тройката имаме 23 опита и три сполучливи", каза Варчев.
"Водихме разговор с треньора Денислав Коцев, да се надяваме, че тази среща, която загубихме ще ни помогне за извлечем повече изводи, за да не правим подобни грешки. Този мач трябва да ни служи за урок. Не е станало кой знае какво, но не бива да огорчаваме феновете си с подобна игра", каза в заключение специалистът.
Варчев: Ще спечели този, който е готов да воюва