Пирин с 16-а победа в Суперлигата след 3:1 над КВК Габрово (ВИДЕО)

Волейболният отбор на Пирин Балканстрой записа 16-та победа в Суперлигата на България. Възпитаниците на треньора Мирослав Живков надиграха като гости КВК Габрово с 3:1 (25:21, 25:17, 22:25, 25:15) в мач от 18-ия кръг, игран тази вечер в зала "Орловец".

Срещата започна добре за домакините, които поведоха с 2:0 след ас на Георги Михов и контра на Илиян Георгиев. Техническата пауза, пък дойде при 8:5 за КВК Габрово след ас на румънеца Кристиян Кицигой. Двата отбора продължиха равностойно, но все пак разликата леко нарасна до 13:9 след атака в аут на Илиян Божков от Пирин и тайм-аут за наставника Мирослав Живков. Въпреки това, габровци запазиха преднината си до второто техническо прекъсване - 16:12 след нова успешна атака на Кристиян Кицигой. Последваха две атаки на Йордан Желязков и контра на Светослав Гоцев - 16:15 и прекъсване за Любо Герасимов. Постепенно гостите от Разлог изравниха при 17:17 след спорно отсъждане на главния съдия Илиян Георгиев за блок-аут на Йордан Желязков и дори поведоха с 18:17 след блокада на Костадин Гаджанов. Разликата за Пирин нарасна до 22:18 след нови атаки на Йордан Желязков и аут на Кицигой, след което момчетата на Мирослав Живков спокойно взеха гейма с 25:21 след грешка от сервис на Илиян Георгиев от домакините.

Втората част тръгна равностойно до 5:5, след което Пирин дръпна с 8:5 след две грешки на Кристиян Кицигой и успешна контра на капитана Благовест Катранджиев. Разликата нарасна до 11:6, но габровци стопиха изоставането си до 12:10 след ас на младия разпределител Николай Кичуков и мощна атака на влезлия като резерва Теодор Бодуров. Независимо от прекъсването за Мирослав Живков, играта продължи точка за точка до 16:13 за Пирин след грешка в атака на Стоян Вулджев от габровския тим. Последваха грешка на Георги Михов от домакините и блокада на Катранджиев и 18:13 за гостите. Разликата набъбна до 22:15 след контра през центъра на Костадин Гаджанов и ас на разпределителя Добромир Димитров, след което Пирин без проблеми затвориха гейма при 25:17 след контра през центъра на Светослав Гоцев.

В началото на третия гейм КВК Габрово поведе с 5:3 след контраатака на Стоян Вулджев и блокада на Иван Власев. До техническата пауза резултатът стана 8:4 след нова атака на Вулджев и атака в аут на Йордан Желязков. Разликата нарасна до 14:8 след технично пускане на Кристиян Кицигой и контра блок-аут на Илиян Георгиев. Техническото прекъсване, пък дойде при 16:12 след бърза атака през центъра на Иван Власев. Въпреки опитите на волейболистите на Пирин да се върнат в гейм, габровци запазиха преднината си до 21:17 след блок-аут на Илиян Георгиев. В крайна сметка КВК Габрово измъкна гейма с 25:22 след поредна успешна атака на Кристиян Кицигой.

И четвъртата част започна равностойно до 6:6, след което техническото прекъсване дойде при 8:6 за гостите от Пирин след блок-аут на Йордан Желязков и контра през центъра на Костадин Гаджанов. Разликата набъбна до 12:8 след атака на Илиян Божков и блокада на Йордан Желязков, което накара наставникът на габровци Любо Герасимов да вземе тайм-аут. Въпреки това, последваха нова блокада за разложани и аут на Илиян Георгиев и 14:8. Пирин запази преднината си до второто техническо прекъсване, което дойде при 16:10 след атака през центъра на Светослав Гоцев. За пореден път играта продължи точка за точка до 21:15, след което Пирин спечели гейма с 25:15 след три последователни блокади на Светослав Гоцев, а с това и мача с 3:1.

Най-резултатни за Пирин бяха Йордан Желязков (1 блок и 59% ефективност в атака) и Костадин Гаджанов (5 блока, 1 ас и 92% ефективност в атака) с по 17 точки за успеха. За домакините румънецът Кристиян Кицигой завърши със страхотните 25 точки (1 ас и 52% ефективност в атака), но неговите усилия се оказаха недостатъчни за победа.

Така разложани останаха начело във временното класиране с 47 точки след 16 победи, 1 загуба и мач по-малко, докато габровският тим остана на 9-то място със 17 точки след 5 победи, 11 загуби и две срещи по-малко. В следващия кръг Пирин гостува на Монтана, а КВК Габрово е гост на Нефтохимик 2010. Мачовете са съответно в петък (24 февруари) и сряда (22 февруари) от 18:00 часа.

КВК ГАБРОВО - ПИРИН БАЛКАНСТРОЙ 1:3 (21:25, 17:25, 25:22, 15:25)
КВК ГАБРОВО: Николай Кичуков, Илиян Георгиев 9, Стоян Вулджев 9, Кристиян Кицигой 25, Иван Власев 13, Георги Михов  4 - Христо Запрянов-либеро (Владислав Стоянов, Теодор Бодуров 1)
Старши-треньор: Любомир Герасимов
ПИРИН: Добромир Димитров 3, Йордан Желязков 17, Илиян Божков 10, Благовест Катранджиев 13, Светослав Гоцев 13, Костадин Гаджанов 17 - Петър Каракашев-либеро (Радослав Попов)
Старши-треньор: Мирослав Живков.

Статистика: Владислав Илиев (скаутмен на КВК Габрово)