Загуби за българките във втория кръг на CEV Challenger presented by M-Tel във Варна

Чисти загуби инкасираха и двете български двойки във втория кръг от основната схема на турнира CEV Challenger presented by M-Tel във Варна при жените.

Ася Динова & Светла Ангелова не успяха да бъдат равностойни на швейцарките с номер 1 в схемата Муриел Гресли & Таня Горичанец. Само за 29 минути игра нашите отстъпиха с 0:2 (15:21, 9:21). Номер 4 в схемата Евелина Чолакова & Мария Тодорова също не успяха да измъкнат гейм срещу номер 5 – Щефани Хютерман & Ани Шумахер от Германия. След 44 минути на централния корт на Южния плаж българките загубиха с 0:2 (18:21, 13:21).

След победите си в първия кръг тези две български двойки си осигуриха минимум 9-то място в крайното класиране. За да се изкачат по-високо в таблицата, те ще трябва да вземат още победи в потока на плей-аутите, където първите им мачове са утре сутринта. Съперник на Ася & Светла ще бъде двойка от Норвегия или Финландия, а на Ева & Мани – от Бразилия или Чехия. И двете срещи са с начален час 11:00 часа.