Вход / Регистрирай се

От баскетбола призоваха към пълна подкрепа за Георги Огнянов (видео)

От баскетбола призоваха към пълна подкрепа за Георги Огнянов (видео)

Към пълна подкрепа от цялата спортна общественост за каузата по възстаноевяването на петкратния републикански шампион по джудо и многократен по самбо Георги Огнянов, това призоваха на официална пресконференция днес организаторите на благотворителния мач в подкрепа на спортиста, който ще се проведе на 13 март (неделя) от 15,45 часа в столичната зала "Универсиада". В него един срещу друг ще излязат сборен национален тим на България от 80-те и 90-те години на XX век и отбор на журналистите. Двубоят е част от официалната програма на турнира за Купата на България по баскетбол при мъжете, като цената на билета е 5 лева. С ценните хартийки ще може да се наблюдава и малкият финал, който започва в 18,00 часа в същия ден.

Кутии за набиране на средства за каузата на Георги Огнянов ще бъдат разположени в зала "Универсиада" по време на целия турнир.

За националите отново ще блестят имената на Сашо Везенков, Роберт Гергов, Георги Глушков, Едуард Вълчев, Любомир Минчев, Станислав Станков - Шошо, както и националният селекциионер Росен Барчовски и заместник-министърът на спорта Иван Ценов. Отборът на журналистите пък ще бъде предвождан от уникален треньорски тандем в лицето на бившите съотборници от юношеския национален отбор и Левски Мануел Марков - Мъни и Людмил Хаджисотиров - Удо.

Двубоят ще бъде излъчен пряко по Канал 3 и SportMedia.tv, като двата отбора ще излязат на терена с подрастващи по примера на двубоите от английската Премиър Лийг. Специално в това начинание в зала "Универсиада" редом до съставите ще бъдат момчета от школите на Шампион 2006 и БУБА Баскет.

По време на мача публиката в зала "Универсиада" отново ще бъде забавлявана от балет "VS Dance", познат напоследък и като мажоретния състав на Левски, a с култови парчета се очаква да се включат още рап формацията "Хората от гетото", както и един от бг топизпълнителите в този жанр през последните 10 години - Спенс.

Срещата се организира със съдействието на БФБаскетбол и домакина на надпреварата - Левски. Генерална подкрепа за каузата вече обявиха и от шампиона Лукойл Академик, Рилски спортист (Самоков) и Ямбол. Клубовете изразиха пълна съпричастност към състоянието на Георги Огнянов, като до утре се очаква официална подкрепа да има и от останалите участници в турнира за Купата.

Шампионският екип на Поли Цекова от WNBA ще пристигне в София от Франция в следващите дни. Eкипът на центъра от Хюстън Кометс и специална топка с подписите на всички известни баскетболни фигури - участници в благотворителния мач ще бъдат пуснати на търг, средствата от които ще отидат за лечението на Георги Огнянов.

Припомняме, че Георги Огнянов получи тежка контузия по време на Световното студентско първенство в края на октомври 2010 година в Чехия. Диагнозата на българина е счупен пети шиен прешлен и спукан шести на гръбначния стълб. Вече няколко месеца спортистът е тотално забравен от институциите, като единствената възможност да бъде възстановен напълно е да се подложи на лечение в спинален център в чужбина. Подобна клиника в България няма, а спортистът и неговото семейство са се спрели на медицинско заведение в Чехия, където Огнянов трябва да престои минимум 6 месеца. Към набраните до момента средства на спортиста са необходими още 50 000 лева, за да бъде гарантиран посоченият период.

В СЛУЧАЙ, ЧЕ ИМАТЕ ЖЕЛАНИЕ И/ИЛИ ВЪЗМОЖНОСТ ДА ПОМОГНЕТЕ СЪС СРЕДСТВА ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕТО НА ГЕОРГИ ОГНЯНОВ, ИЗПОЛЗВАЙТЕ СЛЕДНАТА БАНКОВА СМЕТКА:


Банка:
ОББ АД
Номер на сметка: BG 96 UBBS 80021027781430
BIC CODE: UBBS BGSF
Титуляр на сметката: MАРИЯ ОГНЯНОВА

Следвай ни:

Още от Баскетбол

Виж всички