Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Кариана отново водач във Втора лига след късен обрат в Ловеч (видео)

Кариана (Ерден) спечели по драматичен начин гостуването си на Литекс. Отборът на Веселин Великов надви с 2:1 "оранжевите" и излезе отново на върха във Втора лига. Резултата откри капитанът на домакините Пламен Николов в 67-ата минута, а в 82-ата Николай Дичев изравни от дузпа. В 94-ата минута Борислав Дамянов донесе трите точки за тима от село Ерден.
Кариана има актив от 26 точки, което е с една повече от Локомотив (София). Литекс пък остана осми след третата си поредна загуба, с 14 точки.
Срещата на Градския стадион предложи слаб и скучен футбол преди почивката, когато опасните ситуации пред двете врати трудно биха се преброили дори на пръстите на едната ръка. Началото все пак беше интересно - в шестата минута Дамянов можеше да отбележи, но стражът на "оранжевите" Илия Шаламанов - Тренков спаси. Секунди по-късно Емануил Личев потърси мрежата на Литекс с красив ножичен удар, но топката излезе в аут. Последва дълбока скука, която почти спря времето на ловешкия стадион. В 67-ата минута като от нищото Пламен Николов порази вратата на Кариана. Бившият национал се извиси на десетина метра пред рамката на вратаря Павел Станев и с глава го наказа - 1:0 за хората на Живко Желев.
В 82-ата минута обаче вратарят на Литекс спъна Дамянов и реферът Стефан Павлов отсъди дузпа. Николай Дичев изравни резултата с премерен удар в левия ъгъл - 1:1.
В добавеното време тъч отдясно свари защитата на Литекс неподготвена. Това се оказа решаващо. Топката попадна на крака на Дамянов, който я прати неспасяемо в мрежата - 2:1 за Кариана. Така трите точки отпътуваха за Ерден, а поуките остават за ловчанлии.

Литекс 1:2 Кариана

1:0 Пламен Николов (67)