Роналдо "полетя" и донесе важна победа на Юве (видео)

Ювентус постигна ценна победа с 2:1 като гост на Сампдория в изтеглен мач от 17-ия кръг на Серия "А". "Бианконерите" бяха загубили последните си две гостувания на "Мараси", но днес прекъснаха тази лоша серия и записаха важни три точки в актива си, с които отново са едноличен лидер в първенството, поне преди изиграването на останалите срещи от кръга. Пауло Дибала изведе гостите напред в 19-ата минута, но Джанлука Капрари изравни в 35-ата минута. В 45-ата минута Кристиано Роналдо се превърна в герой за торинци и вкара марково попадение с глава след невероятен отскок, което се оказа и победно в мача.

Домакините бяха избрали Джанлука Капрари и Гастон Рамирес да бъдат двойката в предни позиции. В средата на терена пък се разчитше на Якуб Янкто, Карол Линети и Мортен Торсби.

За гостите пък Маурицио Сари този път бе решил да заложи на доста атакуващ състав с триото Кристиано Роналдо, Гонсало Игуаин и Пауло Дибала в атака. В средата на терена играта движаеха Миралем Пянич, Адриен Рабио и Блес Матюиди.

Срещата бе паметна за Джанлуиджи Буфон, който записва своя мач 647 в италианския елит и се изравни по този показател с рекордьора Паоло Малдини. Освен това той изпреварва Алесандро Дел Пиеро по изиграни двубои за Юве в първенството - 479.

В началото на мача Ювентус задържаше повече топката. "Бианконерите" обаче разчитаха на постепенни разигравания, които за не водеха до нищо опасно в предни позиции.

Всъщност първата голова възможност в срещата бе за домакините. В 17-ата минута Жейсон Мурийо центрира за Гастон Рамирес, който стреля с глава, но не затрудни Буфон.

Само две минути по-късно Юве поведе в резултата. Дибала получи дълъг пас в наказателното поле и със страхотен диагонален удар от воле вкара красив гол за 0:1.

В 35-ата минута резултатът бе изравнен след две груби грешки на Алекс Сандро. Бразилецът първо позволи топката да му бъде отнета на тъча, а след това в опит да поправи грешката си изчисти кълбото в краката на Капрари, който без да се колебае стреля във вратата за 1:1.

Юве веднага реагира и в 42-ата минута Роналдо центрира остро пред вратарското поле, но никой от съотборниците му не успя да се възползва и да засече топката във вратата.

В 45-ата минута торинци си върнаха преднината. Алекс Сандро центрира отляво и Кристиано Роналдо "полетя" във въздуха, за да засече топката с глава във вратата за 1:2.

В добавеното време Якуб Янкто тества Буфон с далечен изстрел, но ветеранът бе на мястото си и уверено улови.

Първата възможност за втората част отново бе за Янкто. Той овладя една изчистена топка след корнер и шутира извън наказателното поле, но отново в ръцете на Буфон.

В 55-ата минута Торсби също пробва далечен изстрел, но не успя да намери очертанията на вратата.

В 62-ата минута събитията се пренесоха пред другата врата, където Данило шутира от дистанция, но ударът му бе спасен от вратаря.

В 68-ата минута Роналдо стреля към вратата на съперника, но след рикошет в защитник топката стана лесна за вратаря.

В 75-ата минута Аарън Рамзи опита изстрел от трудна позиция и не бе особено далеч от гола, но топката мина над вратата.

В 87-ата минута Мурийо се бе включил в предни позиции и шутира от далечна дистанция, но доста лошо и над вратата.

В 89-ата минута Роналдо изскочи зад защитата, фитнира излезлия неразчетено Емил Аудеро и вкара, но голът не бе зачетен заради засада. Две минути по-късно португалецът отново бе близо до попадение след диагонален изстрел, който "облиза" гредата.

Във 2-ата минута на добавеното време Сампдория остана в намален състав, след като Капрари получи втори жълт и червен картон за удар с ръка в лицето на Мерих Демирал. Турчинът доста преигра в ситуацията и успя да убеди Джанлука Роки да извади картона.

В крайна сметка Ювентус си тръгна доволен от това гостуване и с 42 точки отново е едноличен лидер в Серия "А", като си върна преднината от 3 точки пред Интер. Сампдория пък остава на 16-ата позиция в таблицята с 15 точки в актива си.