Вход / Регистрирай се

Бърни прогнозира, че Хамилтън няма да вземе осма титла

Бившият шеф на Формула 1 Бърни Екълстоун не вярва, че Люис Хамилтън ще успее да спечели рекордна осма световна титла в историята на спорта. Хамилтън и Михаел Шумахер са единствените пилоти с по 7 титли.

Британецът спечели шест световни титли с Мерцедес между 2014 и 2020, а през 2008 взе първата си титла с Макларън. Но в последните години Мерцедес изостана и за 2025 Хамилтън се премести във Ферари.  За 11 кръга от началото на сезона Люис все още няма подиум със Скудерията, но спечели едно спринтово състезание.

Доктор Марко: Няма причина Макс да напусне
Доктор Марко: Няма причина Макс да напусне

За 2026 се очаква ново разпределение на силите във Формула 1 с влизането в сила на новите технически правила, но Бърни не смята, че Люис ще стане отново световен шампион.

“Не, не мисля, че той пак ще е шампион - обясни Екълстоун пред Sky F1. - Мисля, че в живота на всеки човек има периоди, когато нещата се получават много добре и периоди, в които не се получават. Мисля, че той извади късмет, тъй като нямаше много конкуренция и му беше малко по-лесно.

Какво може да направи Ред Бул без Макс? Засега нищо
Какво може да направи Ред Бул без Макс? Засега нищо

“А сега, когато има по-силни съперници, му е по-трудно. Вярвам, че той може отново да побеждава. Но дали ще стане световен шампион с Ферари, това е вече напълно различна история.”

Следвай ни:

Снимки: Imago

Още от Моторни спортове

Виж всички