Вход / Регистрирай се

Австрия срази Сан Марино за по-малко от половин час

Австрия срази Сан Марино за по-малко от половин час

Австрия постигна втора поредна победа в квалификациите за Мондиал 2026. След успеха срещу Румъния с 2:1 във Виена, австрийците разгромиха с 4:0 като гост Сан Марино. Ветеранът Марко Арнаутович вкара два гола, а по веднъж за състава на Ралф Рангник се разписаха още Михаел Грегорич и Кристоф Баумгартнер.

Австрийците се стремяха да решат нещата в своя полза колкото се може по-бързо. Още в 3-тата минута Щефан Пош подаде на Арнаутович, който преодоля бранител на домакините и намери долния десен ъгъл на вратата. Второто попадение падна в 11-тата минута и беше дело на Грегорич след асистенция на Конрад Лаймер.

Бундестимът продължи да пресира дълбоко в противниковата половина и за играчите на Сан Марино беше невъзможно да се противопоставят. В 15-ата минута Арнаутович покачи на 3:0, засичайки подаване на Марсел Забитцер, а в 22-рата самият Забитцер уцели гредата. Резултатът набъбна до 4:0 в 27-ата минута, когато Баумгартнер беше точен с глава.

В началото на второто полувреме Нико Сенсоли можеше да върне един гол, но ударът му беше изчистен от голлинията. В 66-ата минута Забитцер прати топката във вратата на домакините, но в тази ситуация имаше засада и след намесата на ВАР реферът отмени попадението. В края Арнаутович пропусна дузпа и не успя да запише хеттрик.

Следвай ни:

Още от Футбол свят

Виж всички