Вход / Регистрирай се

Кучеров и Пойнт се развихриха, Тампа Бей размаза Рейнджърс

Кучеров и Пойнт се развихриха, Тампа Бей размаза Рейнджърс

Брейдън Пойнт вкара два гола и подаде една асистенция, а Никита Кучеров се отличи с гол+пас за крупната победа на Тампа Бей над Ню Йорк Рейнджърс с 5:1 в първенството на Националната хокейна лига. Така отборът от Флорида събира 96 точки и се доближи на 2 от лидера в Атлантическата дивизия Торонто.

Яни Гурде и Брандън Хейгъл добавиха по едно попадение, а Джейк Гюнцел се отличи с три подавания. Тимът показа страхотна ефективност и при числено превъзходство, вкарвайки три от головете си при четири такива ситуации.

Мика Зибанеджад вкара единственото попадение за домакините от Ню Йорк, които обаче търпят втора загуба подред и остават на 6 точки от заемащия последната "уайлд кард" квота на Изток отбор на Монреал Канейдиънс. И двата отбора остават с по пет мача до края на редовния сезон.

Кучеров откри резултата 6:15 минути преди края на първия период, след като излезе сам срещу вратаря Игор Шестьоркин и плъзна шайбата покрай него за 34-ото си попадение от началото на сезона.

Гурде направи 2:0 36 секунди по-късно, а 5:06 преди края на първата третина пак при числен превес Пойнт вкара втория си гол в мача след асистенция на Кучеров, който стана четвъртият играч в историята на НХЛ, който в трети пореден сезон записва 80+ асистенции. Началото на втория период започна с гол на домакините, но след това Тампа Бей добави още два.

Следвай ни:

Още от Зимни спортове

Виж всички