Гледай на живо

Извънредно общо събрание на Левски

Още два медала за България на турнира "Афродита къп"

Още два медала за България на турнира "Афродита къп"

Магдалена Вълкова спечели златен медал на обръч и сребърен на топка на финалите на отделните уреди при девойките на международния турнир по художествена гимнастика "Афродита къп" в Палеро Фалиро (Гърция).

Така тя завоюва трето отличие от надпреварата, след като вчера стана втора в многобоя.

На обръч Вълкова игра стабилно и с резултат от 25.650 точки (трудност 10.500; артистичност 7.850; изпълнение 7.300) взе златото. На топка тя беше оценена с 25.150 (10.200; 7.850; 7.100) и стана сребърна медалистка, а шампионка на този уред е Акмарал Ерекешева (Казахстан) с 25.400.

В първите два финала при жените българките допуснаха грешки. На обръч Олександра Шалуева е седма с 23.050 точки, а на топка Дара Стоянова също зае седма позиция с 20.500 точки.

Първа на обръч е Милана Парфилова (Казахстан) с оценка 26.650, а на топка триумфира италианката Аличе Талиети с 27.000.

Българският ансамбъл за девойки в състав Рая Божилова, Йоана Мотева, Анания Димитрова, Габриела Трайкова, Ивайла Велковска и Елена Христова, който вчера взе бронз в многобоя, се нареди осми на финала с пет чифта бухалки с 14.900 точки (6.600; 5.700; 2.600). Българските грации допуснаха доста грешки в  композицията си.

Титлата е за Гърция с 21.050, пред Мексико с 20.650 и САЩ с 20.050 точки.

По-късно предстоят финалите на бухалки и на ленти при девойките и при жените с участието на Анастасия Калева, Магдалена Вълкова, Олександра Шалуева и Яница Динева, както и на ансамбъл девойки с пет обръча.

Следвай ни:

Добави коментар

Като регистриран потребител имате достъп до всички налични функционалности.Вход / Регистрация

Анонимен потребител

Чрез тази опция вашите коментари ще излизат публикувани като 'Анонимен', а част от фунцкионалносите може да не са достъпни.

Още от Гимнастика

Виж всички