Ясно е кой ще избере новия спортен директор на Милан

Изпълнителният директор на Милан Джорджо Фурлани ще има решаващата дума за определянето на новия спортен директор на клуба, съобщава журналистът Джанлука Ди Марцио.

Това е решил собственикът на Милан Джери Кардинале след срещата си с Фурлани в САЩ през тази седмица. По този начин изпълнителният директор ще проведе нови срещи с двамата водещи кандидати, които вече се видяха с американския бизнесмен и главния му съветник Златан Ибрахимович. Става въпрос за бившия шеф на Лацио Игли Таре и за някогашния директор на Ювентус и Тотнъм Фабио Паратичи, който в момента изтърпява наказание. Според Ди Марцио е възможно да има преговори и с Тони Д’Амико от Аталанта, докато опция с Андреа Берта е пропаднала, тъй като той вече се е договорил с Арсенал.

Междувременно, „Гадзета дело спорт“ потвърждава, че Фурлани ще се заеме със задачата по намирането на нов спортен директор. Изданието също така добавя два други варианта за този пост – генералния мениджър на Монако Тиаго Скуро и Маркус Крьоше, който е ръководител в Айнтрахт (Франкфурт).

Следвай ни:

Снимки: Gettyimages

Още от Футбол свят

Виж всички