Вход / Регистрирай се

Слот за пропуска на Нунес: Надявах се да получи още един шанс, защото вероятно не би пропилял два поредни

Мениджърът на Ливърпул Арне Слот коментира големия пропуск на нападателя на тима Дарвин Нунес в 69-ата минута на снощното равенството 2:2 при гостуването на Астън Вила. След страхотна атака на своя тим уругваецът получи топката на добра позиция, но стреля над опразнената врата, като според статистиката този пропуск е бил с xG 0.89 (очакван гол - б.р.).

Слот: Не съм щастлив от това равенство
Слот: Не съм щастлив от това равенство

“Това, което видях, беше невероятен пас на Конър Брадли. И какъв мощен спринт на Доминик Собослай, който според мен направи перфектния избор да подаде, защото от положение един срещу един с вратаря той го превърна в чиста възможност за гол. Да, след това Дарвин, разбира се, нямаше най-добрия късмет. Неговият силен крак е десният, разбира се, но това си остава голямо положение. Голям малшанс, надявах се да получи още един шанс, защото играч като него вероятно не би пропуснал две поредни положения, а след това беше много близо, когато отново излезе сам срещу Емилиано Мартинес, който обаче направи страхотен шпагат, за да спечели топката. Мисля, че всички сме разочаровани, но е нормално играчът, който е пропуснал такова положение, да е малко по-разочарован от останалите”, заяви Слот на пресконференцията си след двубоя.

Роби Фаулър също изрази възмущението си от този пропуск. “Хората се тревожат за Нунес, защото той не мисли достатъчно за мача. Той губи от своята увереност и в такъв случай трябва да се върне към основните неща - да получиш топката, да я овладееш, да ѝ дадеш пет ярда. Не е нужно да чакаш някой да притича, за да направиш невероятен пас. Играй опростено, върни се към основните неща. Това наистина е лош пропуск, може би от най-лошите, които сме видяли тази година. Ще му помогна малко, като кажа, че вероятно Собослай трябваше да стреля, но той му пусна страхотен пас. Пропусна целта, и то от седем-осем ярда. Това не бива да се случи”, каза легендарният нападател на мърсисайдци в ролята си на анализатор за TNT Sports.

Следвай ни:

Снимки: Gettyimages

Още от Футбол свят

Виж всички