Карина Константинова и Келтерн с победа в женското баскетболно първенство на Германия

Карина Константинова и отборът на Келтерн постигнаха убедителна победа в поредния кръг на женското баскетболно първенство. Тимът надделя без проблеми над Хановер на свой терен с 99:46, след като водеше през целия мач.

Българката се отчете с 9 точки, 2 борби и 4 асистенции за близо 27 минути на паркета.

Нова загуба претърпя Марбург, с Преслава Колева в състава си, след като отстъпи като гост на Заарлуис с 60:85 след по-слаба трета част.

Българката игра 15 минути, като се отличи с 3 точки, 4 борби и 2 асистенции.

След този двубой воденият от Матеа Тавич тим на Келтерн вече е с четири победи и едно поражение, докато Марбург остава последен без успех до момента.